Zuchy

 

 

W ubiegłym tygodniu 22 kwietnia był Międzynarodowy Dzień Ziemi, dlatego zuchy z naszej szkoły podjęły się wyjątkowego zadania. Mimo panującego na świecie koronawirusa i tego, że nie możemy spotykać się na zbiórkach w harcówce, zuchy nadal chętnie działają on-line. W celu dbania o ochronę naszej planety, 25 PGZ Pogodne Duszki postanowiła zadbać o “zielone płuca” Ziemi. Każdy zuch ochoczo zabrał się do pracy i zasadził w okolicy swojego domu krzew lub drzewo, by nie zabrakło w przyszłości świeżego powietrza i zieleni.

dh. Bożena Gajos

____________________________________________________________________________________________________________

 

Zuchy wspierają małe czworonogi ze schroniska

W poniedziałek 24 lutego nasze zuchy z 25 PGZ “Pogodne Duszki”odwiedziły schronisko dla zwierząt w Lublinie. Mimo niesprzyjającej pogody, dzieci pełniły służbę, wspomagając podopiecznych schroniska. Z myślą, że “dwie rączki mamy, ale czworonogom pomagamy”, zebrały karmy dla kotów i psów oraz kocyki i poduszeczki. Akcja była podsumowaniem zdobywania sprawności zespołowej PRZYJACIEL ZWIERZĄT. Mamy nadzieję, że rzeczy, zawiezione we współpracy z rodzicami, chociaż trochę umilą i poprawią życie porzuconym czworonogom.

drużynowa 25PGZ: dh.Bożena Gajos

________________________________________________________________________________________________________________

Zuchy majsterkują przed świętami

Grudzień to miesiąc przygotowywania się do świąt Bożego Narodzenia. A jak Boże Narodzenie, to oczywiście choinka. Zuchy z naszej szkoły ochoczo przystąpiły do wykonywania ozdób choinkowych. Ozdoby, to św, Mikołajki, bo  ta postać dzieciom kojarzy się z prezentami i obdarowywaniem. Ozdoby przygotowane na zbiórce przez “Pogodne Duszki” zawisną już niedługo na choince szkolnej i będą cieszyć oko wszystkich. Ten element ozdoby choinkowej symbolizuje także akcję charytatywną naszych zuchów…… , ale o tym następnym razem.

_______________________________________________________________________________________________________________

Zuchy zdobywają sprawność AKTOR

Na ostatniej zbiórce, która odbyła się w tym tygodniu (1 października), zuchy ze Szkoły Podstawowej w Krasieninie rozpoczęły zdobywanie sprawności AKTOR. Jednym z zadań zdobycia zespołowej sprawności było wykonanie kukiełek, które później wykorzystane zostaną do kolejnego zadania – przedstawienia. Zuchom pomagały ochoczo “biszkopty” czyli kandydaci do gromady zuchowej, zachęcone uczestnictwem w biwaku drużynowym w naszej szkole. Nie brakowało ciekawych pomysłów, pomocnych wskazówek, wzajemnej pomocy i podekscytowanych rozmów podczas pracy. Zwyczajowo zuchy pląsały, śpiewały i motywowały się rymowankami.

Chętnych do przynależnośći do ZHP serdecznie zapraszamy na kolejną zbiórkę, z pozdrowieniem zuchowym CZUJ!

dh.Bożena Gajos

________________________________________________________________________________________________________________