Znamy laureatów XVI Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Europejskiej

Z dumą informujemy, iż zespół sześciu  uczennic z klasy 4a  w składzie: Amelka Kryszczuk, Kamila Rojek, Kinga Rojek, Wiktoria Muzyka, Olimpia Suduł  i Natalka Wronka został wyróżniony w ramach XVI edycji Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Europejskiej i wystąpi w Koncercie Laureatów 20 maja 2019 r. w Filharmonii Lubelskiej.

W zmaganiach konkursowych w Szkole Podstawowej nr 51 w Lublinie wzięło udział 250 uczniów z 48 szkół miasta Lublin i województwa lubelskiego. Soliści, duety, zespoły wokalne i chóry  zaprezentowały 75 utworów europejskich wykonawców. Uczestnicy śpiewali w  języku angielskim,  polskim, rosyjskim, włoskim, słowackim, czeskim, hiszpańskim czy  francuskim. Zdarzały się nawet wykonania w języku prasłowiańskim i kaszubskim.

Nasze uczennice  wspaniale zaśpiewały ludową słowacką  piosenkę pt. „Tańcuj, tańcuj”. Zasłużyły na wyróżnienie czystością śpiewu w dwugłosie, choreografią, barwnymi ludowymi strojami oraz wdziękiem i urokiem osobistym.  Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych!