Złoty jak serce ofiarne

Grudzień i towarzysząca mu atmosfera zachęcają do otwierania się na innych ludzi. Wielokrotnie uczniowie naszej szkoły pokazali, że empatia i chęć pomagania są im bliskie.  Złoty jak serce ofiarne – takie hasło przyświecało zespołom klasowym, które właśnie w grudniu planowały swoje działania wychowawcze. Jedni przygotowali kartki świąteczne i z pięknymi życzeniami wręczyli osobom samotnym. Inni zrobili zakupy starszym sąsiadom, by pomóc w przedświątecznych obowiązkach. Każdy robił co mógł, by wywołać uśmiech i radość na czyjejś twarzy.  

Okazało się, że dając możemy też wiele zyskać. Pomagając innym dzieci miały satysfakcję, która pozytywnie wpłynęła na postrzeganie świata. Mogły poczuć, że każdy jest ważny i potrzebny.

W natłoku codziennych obowiązków i wzmożonej nauki uczniowie naszej szkoły znaleźli też czas, by hasło Złoty jak serce ofiarne było przyczyną do wspólnej zabawy. Podczas spotkania on-line w piątkowe przedpołudnie dzieci z klasy 01 zaprezentowały przedstawienie jasełkowe, które wszyscy obejrzeli z największą przyjemnością. Następnie pani dyrektor poprowadziła prezentację poszczególnych klas. Młodzież ubrała się w złote stroje, zadbała o złote akcenty, by w ten sposób uwidocznić własne uczucia. Jak co miesiąc komisja długo obradowała, by wskazać zwycięzcę. Tym razem za inwencję i zaangażowanie docenieni  zostali uczniowie klas: 2b i 8, którym należą się gorące gratulacje. 

Poczucie wspólnoty i przynależności jest ważne i bardzo potrzebne. Zachęcamy więc do dalszej współpracy w tworzeniu wizerunku naszej szkoły. Kolejne miesiące, w których będziemy realizować działania z Programu Wychowawczo – Profilaktycznego będą okazją do aktywności i międzyklasowej rywalizacji. W styczniu uwaga wszystkich będzie skupiona na haśle: Białych kartek szelest…..

Zespół Wychowawczy

Skip to content