XIV Powiatowy Festiwal Piosenki Niezapomniane Melodie

Sukcesy uczniów naszej szkoły na XIV Powiatowym  Festiwalu Piosenki Niezapomniane Melodie w Ciecierzynie!

Jak co roku nasi uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoich talentów w zmaganiach konkursowych. W bieżącej edycji słuchaliśmy pieśni niepodległościowych z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Nasza szkoła reprezentowana była w każdej festiwalowej kategorii. Wszyscy uczestnicy festiwalu prezentowali bardzo wysoki poziom wykonania pieśni i piosenek patriotycznych. Uczniowie do występu przygotowywali się pod kierunkiem: Pana Piotra Preidla, Pani Agaty Jońskiej oraz Pani Jolanty Popłońskiej.

Wobec czego niezwykle miło jest nam donieść o sukcesach naszych uczniów reprezentantów. Najwyższą – pierwszą lokatę uzyskała uczennica klasy II szkoły podstawowej – Zuzanna Jońska, która przy akompaniamencie Piotra Zgierskiego i Antoniego Jońskiego wykonała zakazaną piosenkę „Dnia pierwszego września”.

Drugie miejsce na podium przypadło zespołowi „Wesoły Kwartet” z klasy IV a  za wykonanie piosenki „Hej, strzelcy wraz”. W zespole śpiewają: Kinga Rojek, Kamila Rojek, Amelia Kryszczuk i Natalia Wronka.

Najstarsi z uczestników z klasy VIII i III gimnazjum w składzie:  Patrycja Misiurek, Martyna Woźniak, Antoni Joński i Piotr Zgierski  w opinii jury zasłużyli na Wyróżnienie w swojego występu. W ich wykonaniu usłyszeliśmy piosenkę z tekstem Wincentego Pola śpiewaną przez  powstańców styczniowych pt. „Sygnał”.

Nagrodę Specjalną Wojewody Lubelskiego w kategorii solistów klas 7 – 8 i gimnazjum otrzymała uczennica klasy VIII Agnieszka Muzyka za utwór z repertuaru Mieczysława Fogga pt. „Piosenka o mojej Warszawie”

W konkursie debiutował również zespół „Mali Patrioci” z klasy drugiej, który zaśpiewał utwór „Jesteśmy Polką i Polakiem”, oswajając się ze sceną i publicznością.

Jury festiwalu szczególnie doceniło profesjonalne przygotowanie artystów przez Pana Piotra Preidla, który znalazł się w gronie 6 nagrodzonych nauczycieli i instruktorów. Wszystkim uczestnikom gratulujemy występu, zaś Nauczycielom i Laureatom wspaniałego sukcesu. Życząc wielu sukcesów na drodze artystycznego rozwoju.