Wigilia inna niż wszystkie

W SP W KRASIENINIE WIGILIA INNA NIŻ WSZYSTKIE

Czas Bożego Narodzenia jednoczy nas wokół Dzieciątka przynoszącego pokój. W naszej szkole jest to od lat okazja do wspólnej Wigilii Szkolnej, ale zmieniając nieco słowa piosenki można, by powiedzieć, że jest taka Wigilia, tylko jedna wśród stuleci… którą celebrujemy w nieoczekiwany sposób. 

W tym szczególnym czasie pomaga nam nieco technologia. Jak co roku społeczność szkolna spotka się na Wigilii Szkolnej, która rozpoczęła się od jasełek. Przedstawienie tradycyjnie przygotowały dla nas przez przedszkolaki. W tym roku dzieci 5-6 letnie z grupy „Słoneczka” wraz ze swoją wychowawczynią Panią Aldoną Putek i nauczycielem muzyki Panem Piotrem Preidlem nagrały dla nas spektakl pt. „Cud Betlejemskiej Nocy” . Tradycyjnie także w występy małych aktorów zaangażowali się rodzice, którzy pomogli w przygotowaniu dekoracji i strojów.

W tym roku członkowie społeczności szkolnej spotkali się na spotkaniu on – line, gdzie toczy się nasze codzienne szkolne życie. Uczestnicy transmisji wysłuchali życzeń Dyrekcji Szkoły oraz Rady Rodziców, a następnie wspólnie obejrzeli przygotowane przedstawienie. Po zakończeniu wspólnego spotkania już na odrębnych kanałach nastąpiły pełne radości spotkania z Wychowawcami klas w złotym odświętnym nastroju, bo zgodnie z Programem Wychowawczo-Profilaktycznym na b.r. realizujemy „kolorowe dni”. Kolor ten ma symbolizować blask pokoju bijący ze stajenki i zachęcać nas byśmy błyszczeli dobrymi uczynkami. Zanieśmy tę radość i wszelkie życzenia do naszych rodzinnych świątecznych stołów.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA SPEKTAKLU:    Cud Betlejemskiej Nocy

Aldona Putek

Skip to content