Warsztaty teatralne

W dniu 4 czerwca 2019 roku 13 uczniów grupy teatralnej naszej szkoły wyjechało na warsztaty teatralne do Lublina. Zanim trafiliśmy do CSK, gdzie obecnie ma swoją siedzibę Teatr Lali i Aktora spędziliśmy aktywnie czas w Ogrodzie Saskim. Nowoczesny plac zabaw dostarczył nam wielu wrażeń i super zabawy.

Warsztaty w teatrze pokazały nam, jak można poprzez zabawę ćwiczyć umiejętności niezbędne każdemu aktorowi – skupienie, wyrażanie emocji, wczuwanie się w rolę, współpraca w zespole. Na pewno wybierzemy się tam w przyszłym roku na cykl warsztatów dla młodych aktorów.

Po wytężonej pracy na świeżym powietrzu i w foyer teatru, udaliśmy się na zasłużony i bardzo syty posiłek, po którym zwiedzaliśmy Stare Miasto. Każdy z nas starał się opowiedzieć coś ciekawego o zabytkach naszego pięknego Lublina. Najbardziej podobała nam się legenda o pechowym kamieniu. Sesja fotograficzna na Starówce pokazuje, że historia i kultura oczami młodzieży i dzieci może być naprawdę fajna.

Na koniec chłodziliśmy się w fontannach na Placu Litewskim.

Tak zakończyliśmy działalność grupy teatralnej na ten rok szkolny. Po ciężkiej pracy dostaliśmy nagrodę w postaci SUPER zabawy. Dziękujemy aktorom i opiekunom oraz pani M. Suduł i panu P. Jońskiemu, którzy swoją osobą wspierają nas na wyjazdach i próbach.