Walentynki

Z miłością bywa różnie. Nie zawsze jest wesoła i radosna. Zawsze jest ważna, tak ważna, że 14 dnia lutego  niemal cały świat stroi się w czerwone serduszka, aby przypomnieć, że miłość jest siłą napędową absolutnie wszystkiego.

Również my  postanowiliśmy dołączyć do przeogromnej grupy  świętujących. Wszystkim nieśmiałym, skrywającym swoje uczucia pomagały  uczennice z Samorządu Szkolnego cierpliwie roznosząc wiadomości Walentynkowej Poczty. Nieszczęśliwie zakochanym  staraliśmy się nieco osłodzić  gorycz zwątpienia, niepewności czy porażki słodyczami sprzedawanymi na Walentynkowym kiermaszu ciastek. To nie jedyna uczta, która w tym dniu została przygotowana dla uczniów naszej szkoły. Koncert muzyki klasycznej  przeplatany recytacjami poezji zachwycił wszystkich słuchaczy i pokazał jak niezwykłą moc ma miłość, dzięki której literatura i sztuka przepełnione są tak niezwykłymi dziełami. Utwory wykonane przez panią Natalię Skipor, śpiewaczkę Teatru Muzycznego w Lublinie  i akompaniującą jej panią Alesię Aleksandrowicz przeniosły wszystkich w świat opery i oczarowały. Artystki zaprosił do nas pan Piotr Preidl.  Wśród recytowanej poezji, obok wierszy Adama Mickiewicza, Agnieszki Osieckiej i Mariusza Parlickiego  znalazł się debiutancki wiersz Aleksandry Wrony, uczennicy klasy 7.

Wszystkim , którzy przyczynili się do organizacji dzisiejszego spotkania serdecznie dziękujemy.

Kiermasz słodyczy  mógł się odbyć dzięki szczodrości  pani Elżbiety Zgierskiej  (ciastkarnia „Napoleonka”)  i  piekarniom ze Starościna „ Halina” oraz „ Kolstar”. Dziękujemy!

Katarzyna Bataszew, Piotr Preidl, Beata Preidl