„W krainie matematyki”

„Gdy znajdziesz się kiedyś w matematycznej krainie, pamiętaj, że moc przygód Cię nie ominie……”

„W krainie matematyki”

Dnia 7 czerwca 2019 r. w Szkole Podstawowej w Krasieninie, podczas Festynu Rodzinnego, wystawione zostało przedstawienie pt. „W krainie matematyki”. Spektakl dedykowany był zaproszonym gościom, całej społeczności szkolnej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum oraz rodzicom przybyłym na festyn. Trzynastu młodych artystów z klasy VIIIA, starało się wprowadzić widzów w nieznany dotąd świat matematyki. Ukazali oni historię Jasia i Małgosi znudzonych twierdzeniem Pitagorasa i nieprzygotowanych do kartkówki. Królowa nauk, chcąc pokazać im swoje inne – lepsze oblicze, postanowiła przenieść zbuntowanych bohaterów do matematycznej krainy. Tam na młodzież czekały ciekawe atrakcje i wiele niespodzianek, min. spotkania z Eratostenesem, Euklidesem i Pitagorasem. Główni bohaterowie w rezultacie stwierdzili, że matematyka wcale nie jest taka trudna, wręcz przeciwnie!  Losy niesfornych uczniów mogliśmy śledzić w ośmiu scenach:

  1. Wagary.
  2. Przebudzenie.
  3. Powitanie królowej nauk.
  4. Sito Eratostenesa.
  5. Kraina figur płaskich.
  6. Kraina figur przystających.
  7. W szkole lenia koszmara wieczystego.
  8. Kłótnia liczb.

Przedstawienie uświetniły piosenki z tekstami matematycznymi, min. piosenka „Dzięki tej matmie zrozumiałem” na melodię znanej wszystkim „Przez twe oczy zielone”. Wszystkie melodie zabrzmiały w akompaniamencie niezwykle utalentowanego ucznia klasy VIIIA, jednego z aktorów spektaklu. Przedstawienie zakończyło się gromkimi brawami i zebrało wiele pozytywnych ocen ze strony oglądających.

Reżyser przedstawienia, autorka niektórych piosenek i rymowanek wykorzystanych w scenariuszu, nauczycielka matematyki w Szkole Podstawowej w Krasieninie: Anna Rutkowska