Święto Patrona Szkoły połączone ze Świętem Rodziny

Tradycyjnie w Szkole Podstawowej w Krasieninie po raz kolejny odbyły się uroczyste obchody Święta Patrona Szkoły połączone ze Świętem Rodziny. 7 czerwca 2019 roku cała społeczność szkolna wraz z zaproszonymi gośćmi spotkała się, by wspólnie bawić się i świętować.

Oficjalna część uroczystości, z udziałem pocztu sztandarowego Polskiego Stronnictwa Ludowego, rozpoczęła się od odśpiewania Hymnu Narodowego. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Anna Czernicka – Szpakowska, która gorąco przywitała wszystkich zebranych a szczególnie przybyłych gości. W głównej części uroczystości wspólnie obejrzeliśmy przedstawienie poświęcone patronce szkoły – Irenie Kosmowskiej. Uczniowie klasy 7 b w słowno – muzycznym projekcie zawarli najważniejsze fakty z życia i działalności naszej patronki. Przedstawili ją jako osobę, z której jesteśmy dumni i która może być przykładem oraz wzorem do naśladowania przez współczesnych, młodych ludzi. Wystąpienie uczniów z klasy 7 b zostało nagrodzone gromkimi brawami. Pochwały dla młodych aktorów podały również ze strony uświetniających uroczystość gości. Byli nimi: Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś, sekretarz Gminy Niemce Pani Iwona Pulińska, Radny Powiatu Lubelskiego Pan Marian Golianek. Nie zawiedli nas również przedstawiciele Rady Rodziców z Przewodniczącą Panią Małgorzatą Guz, emerytowani nauczyciele, rodzice oraz przedstawiciele społeczności lokalnej. Na zakończenie części oficjalnej usłyszeliśmy serdeczne słowa podziękowania ze strony Wójta Gminy Niemce oraz zaproszenie do dalszej radosnej i zasłużonej zabawy.

Następnie wyznaczone reprezentacje przeszły w uroczystym szyku pod dworek w Krasieninie, gdzie złożyły kwiaty i wieńce pod pomnikiem Ireny Kosmowskiej.

Wreszcie przyszła pora na rodzinne świętowanie na świeżym powietrzu. Tu śmiechom i zabawom nie było końca. Każdy mógł się wyszaleć na dmuchanych zjeżdżalniach, czy też ozdobić swoją twarz ciekawym rysunkiem. Dużo radości dzieciom i młodzieży sprawiły konkurencje sportowe do których zostali zaproszeni wraz ze swoimi rodzicami. Wszyscy wykazali się duchem walki sportowej i z zapałem oraz poświęceniem brali udział w kolejnych zabawach.

Na zmęczonych i wyczerpanych rozgrywkami sportowymi uczestników festynu czekali rodzice, którzy na bieżąco przygotowywali grillowane kiełbaski, by uzupełnić energetyczne potrzeby swoich milusińskich.  Dzięki hojności Wójta Gminy Niemce uczniowie naszej szkoły mogli się również delektować ulubioną watą cukrową oraz pysznym popcornem.   Na przygotowanych stołach pojawiły się również soki, napoje i owoce.

Nie zabrakło też chętnych do obejrzenia prezentacji przygotowanych przez uczniów wszystkich klas. Zgromadzona pod sceną widownia z zaciekawieniem wysłuchała piosenek, wierszy i fantastycznych, bajkowych inscenizacji. Mogliśmy również oklaskiwać szkolny zespół teatralny, piosenki w wykonaniu chóru szkolnego i skoczne układy taneczne. Występy młodych artystów nagradzane były gromkimi brawami.

Niestety wszystko co dobre szybko się kończy. Tak stało się też i w tym przypadku. Zmęczeni, ale szczęśliwi mogliśmy wrócić do domów.