Ślubowanie klasy pierwszej

Ślubowanie klasy pierwszej, Szkoła Podstawowa w Krasieninie 14.10.2020 r.

 

14 października, Dzień Edukacji Narodowej, to ważna data dla pracowników oświaty, a także dla uczniów pierwszej klasy Szkoły Podstawowej w Krasieninie. W środę o godz. 10:00 odbyło się uroczyste Ślubowanie Pierwszoklasistów. Dzieci w obecności Dyrektor Anny Czernickiej- Szpakowskiej, ks. Dariusza Nowomiejskiego, p. Janiny Jurkowskiej, pracowników szkoły i rodziców zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne. Program składał się z dwóch części. 

W I części, każdy z uczniów przedstawił się w formie krótkiego, rymowanego  wierszyka. 

W II części dzieci prezentowały treści dotyczące tego, czego  uczą się w pierwszej klasie. Gościom uroczystości został wyświetlony film, w którym uczniowie mówili o swoich zainteresowaniach. Całość dopełniły skoczne piosenki inscenizowane tańcem.

Młodzież klas starszych zaśpiewała piosenkę “Jesienna bossa-nova” dedykując ją swoim młodszym koleżankom i kolegom. 

Dziękujemy Dyrekcji naszej szkoły za organizację uroczystości ślubowania. 

Rodzicom uczniów klasy pierwszej dziękujemy za przygotowanie strojów i elementów ozdobnych do nich. Własnoręcznie wykonane wianki z czerwonych róż pięknie prezentowały się na głowach dziewczynek, a na  koszulach chłopców ciekawie wyeksponowane były muchy i szelki. Rodzice nie zapomnieli o wychowawcy, który otrzymał ręcznie wykonaną ozdobę do wpięcia we włosy lub ubranie. Dzieci tego dnia zostały “obsypane” przez rodziców prezentami. Nauczyciele z okazji swojego święta otrzymali róże, które tego dnia były motywem przewodnim imprezy. Rodzice nie zapomnieli zadbać także o walory smakowe uroczystości, częstując nauczycieli przygotowanym z tej okazji tortem. Drewniana ramka zaprojektowana i wykonana przez rodziców posłużyła jako element dekoracyjny scenerii. 

Panu P. Preidl dziękujemy za oprawę muzyczną i pomoc w realizacji uroczystości. 

Dla zespołu do spraw dekoracji i organizacji imprez pod  przewodnictwem 

  1. M. Drozd składamy podziękowania za oprawę sceniczną uroczystości. 

Dziękujemy wszystkim osobom, które zaszczyciły nas swoją obecnością. 

Wychowawca klasy 1.

Skip to content