Regulamin konkursu i Program EDD 2020

Program

Europejskich Dni Dziedzictwa – Krasienin 2020

pod hasłem

„Losy Polaków w drodze do wolnej Ojczyzny”

18.09.2020r.

 

EDD Krasienin 2020 odbywają się pod Honorowym Patronatem Narodowego Instytutu Dziedzictwa w Warszawie oraz Patronatem Wójta Gminy Niemce.

Podczas uroczystych obchodów EDD 2020 przedstawimy obrazki/scenki z życia narodu i państwa polskiego dotyczące m.in. 100-ej rocznicy Zaślubin Polski z morzem w Pucku oraz losy kilku polskich podróżników i odkrywców, którzy przebyli morza i oceany, a swoje odkrycia zapisali w annałach nauki. W czasie uroczystości zaprezentujemy życie i działalność Pawła Edmunda Strzeleckiego, Bronisława Piotra Piłsudskiego, Henryka Arctowskiego i Arkadego Fiedlera.

Dniom Dziedzictwa będą towarzyszyły dwa konkursy. Pierwszy z nich to powiatowy konkurs multimedialny „Droga wybitnych Polaków”. Jest to konkurs dla uczniów z klas 5 – 8 ze szkół podstawowych z powiatu lubelskiego. Uczniowie startują w 2 kategoriach wiekowych:

– kategoria – klas 5 – 6,

– kategorii klas 7 – 8.

Natomiast drugi konkurs to lokalny konkurs plastyczny „Pomnik dla wybitnego Polaka”.  W tym konkursie uczestnicy startują w 4 kategoriach wiekowych:

– kategoria klas 0- 3

– kategoria klas 4- 6

– kategoria klas 7 -8

– kategoria od 16 lat do 99 i więcej.

Prace wykonane w obu konkursach będą oprawą plastyczną naszej uroczystości.

Podsumowanie działań podjętych w ramach EDD Krasienin 2020 nastąpi w siedzibie naszej szkoły w dniu18 września 2020 roku.

Serdecznie zapraszamy do udziału w naszych przedsięwzięciach i życzymy powodzenia w konkursach.

                                                    Organizatorzy EDD