Projekt „Walka z nadwagą i otyłością”

Uczniom klas IV – VI ostatnie dwa miesiące upłynęły na intensywnych zajęciach sportowych oraz nauce prawidłowego odżywiania. Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich  Walka z nadwagą i otyłością pozwolił uczestnikom na zwiększenie świadomości w zakresie ryzyka, jakie niesie ze sobą nadwaga. Podczas spotkania z dietetykiem dzieci zapoznały się z zasadami zdrowego trybu życia, kształtowaniem właściwych postaw i nawyków żywieniowych. Dostały ciekawe i proste  przepisy na zdrowe przekąski, które mogą samodzielnie przygotować w domu.

Natomiast instruktor gimnastyki starał się udowodnić, że aktywność fizyczna jest doskonałym sposobem na spędzanie czasu wolnego. Ćwiczenia z wykorzystaniem przyborów gimnastycznych, które zaproponował dzieciom, sprawiły im dużo frajdy i pozwoliły na usprawnienie ciała i ducha.

Na specjalistyczne rady i szczerą rozmowę mogli też liczyć uczniowie podczas spotkania z panią psycholog. Przekazała ona nie tylko pozytywną energię, ale również zachęciła do stawiania sobie celów i dążenia do nich.

Wsparcie i pomoc zostały również zaproponowane rodzicom dzieci zagrożonych problemem nadwagi i otyłości. Będą oni mogli skorzystać z indywidualnych spotkań ze specjalistami.

Z pewnością wszystkie zdobyte umiejętności i wiedza na temat zdrowego stylu odżywiania pozytywnie wpłyną na codzienne funkcjonowanie uczniów naszej szkoły. W konsekwencji będą bazą do budowania i wzmacniania właściwej postawy prozdrowotnej.