Praca biblioteki w czasie nauki zdalnej

DRODZY UCZNIOWIE I RODZICE !

Biblioteka szkolna, mimo drugiej fali pandemii, nadal działa i nie zapomina o czytelnikach. Zachęcamy do korzystania z księgozbioru, ale również do przesyłania zapytań i zgłoszeń potrzeby pomocy przy realizowaniu zadań w nauce zdalnej. 

Uczniowie klas 1-3 mogą korzystać z biblioteki szkolnej w godzinach naszej pracy ( informacja jest na drzwiach biblioteki) utrzymując zasady bezpieczeństwa (dwóch czytelników jednocześnie w pomieszczeniu biblioteki).

Uczniowie klas 4 – 8 uczący się obecnie w systemie zdalnym mogą kontaktować się z biblioteką szkolną za pomocą Gmail  lub dziennika Librus. Wypożyczanie materiałów odbywa się obecnie na zasadzie zamówienia drogą elektroniczną i odbioru w szkole (przy wejściu głównym). 

Pamiętajmy, że od momentu pierwszego przejścia na system nauki zdalnej w sieci Internet utworzono mnóstwo miejsc, gdzie możemy znaleźć potrzebne do nauki materiały i pomoce. Biblioteka szkolna oferuje uczniom klas 4-8 pomoc w odnalezieniu i uzyskaniu dostępu do takich materiałów ( e-booki, audiobooki i inne). Zachęcam do przesyłania zapytań czytelniczych ( Librus –bibliotekarze: Katarzyna Bataszew i  Monika Boruń, Gmail : bataszew@spkrasienin.pl, borun@spkrasienin.pl )

 

Polecamy korzystanie ze stron :

https://lektury.gov.pl/  Tu znajdziecie większość lektur szkolnych. Można je pobrać na swój komputer, czytnik czy smarrtfon bez konieczności zakładania konta. Wszystkie książki są bezpłatne.

https://wolnelektury.pl/ – biblioteka czynna 24 godziny na dobę i wszystkie lektury są za darmo

https://calapolskaczytadzieciom.pl/ – tu znajdziecie wartościową literaturę dla dzieci i młodzieży

https://vod.tvp.pl/kolekcja/lektury-na-ekranie,47077909 – Zawsze warto czytać, ale ekranizacje lektur również są cenne. Tutaj je znajdziecie.

https://kukulturze.pl/utknales-w-domu-te-12-slynnych-muzeow-oferuje-wirtualne-spacery/ . Wirtualne muzea.

 

Na pewno wszyscy macie mnóstwo nauki, ale nie zapominajcie o przyjemności czytania. Dlaczego warto czytać? Obejrzyjcie krótki filmik 😊

https://www.youtube.com/watch?v=SHVUlcUbsRA&feature=youtu.be&fbclid=IwAR0ZLkfV169pUNoSIatdrm7fI9iWBfSSfj7NxVvt3VavjwN68cm-8PvXBB4

 

Katarzyna Bataszew i Monika Boruń  – nauczyciele bibliotekarze

Skip to content