Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę

Od 23 do 25 listopada 2018 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ. Wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu oraz harcerze zorganizowali zbiórkę darów. Chętnie widziane były: środki czystości, żywność o długim terminie ważności oraz słodycze. Akcja charytatywna prowadzona była w zaprzyjaźnionych sklepach w Krasieninie – Kropka i Groszek oraz w Majdanie Krasienińskim – Odido. Do działania przyłączyli się również uczniowie szkoły przynosząc dary, które były biletem wstępu na zabawę andrzejkową.

Dzięki wszystkim tym, którzy rozumieją potrzebę pomagania i wspierania potrzebujących udało nam się zebrać ponad 390 kg żywności długoterminowej, 32 kg słodyczy oraz 31 kg środków czystości. Mogliśmy podzielić się nimi zarówno z rodzinami, których dzieci chodzą do szkoły w Krasieninie, jak również wsparliśmy Bractwo Miłosierdzia im. Św. Alberta w Lublinie.

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli prowadzoną w Szkole Podstawowej w Krasieninie Ogólnopolską Akcję Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę bardzo dziękujemy.

Organizatorzy, wolontariusze i harcerze