Podróże klasy 3

Dnia 12 czerwca br. klasa 3 wybrała się na wycieczkę poznając atrakcje turystyczne w najbliższej okolicy. Uczniowie poszukując ciekawych miejsc na wakacyjne podróże po Polsce, nie mogli zapomnieć o zespole pałacowo-parkowym w Kozłówce. Pierwszym punktem w planie było spacerowanie po dziedzińcu i ogrodzie w stylu barokowym. Trzecioklasiści zachwycali się urokiem symetrycznie zaprojektowanej i starannie zadbanej roślinności ogrodu. Upajali się wonią kwitnących w słońcu kwiatów, a stylowa fontanna dawała orzeźwienie w upalny dzień.

Kolejnym punktem w programie było zwiedzanie muzeum, czyli pałacu Zamoyskich. Przechodząc z komnaty do komnaty, młodzi turyści poznawali więzi rodzinne członków rodziny herbu “jelita”. Mogli także dowiedzieć się i zobaczyć przedmioty codziennego użytku w dawnych czasach. Z otwartymi buziami oglądali przepiękne obrazy namalowane przez nadwornego malarza, w stylowych pozłacanych ramach.

Zwiedzanie było także lekcją poszerzającą słownictwo uczniów, o słowa takie jak: sztukateria, kandelabr czy alkowa. Pani przewodnik ciekawie opowiadała o wszystkim, a dzieci słuchały z zainteresowaniem.

Po krótkiej lekcji historii uczniowie przeszli na plac zabaw i odpoczynku, gdzie mogli się posilić  i miło spędzić czas z rówieśnikami na świeżym powietrzu.

Trzecioklasiści wrócili zmęczeni, ale radośni i pełni wrażeń. Każdy przywiózł ze sobą drobną pamiątkę oraz głowę pełną miłych wspomnień.

n-l edukacji wczesnoszkolnej: Bożena Gajos