Muzyczne

________________________________________________________________________________________________

Festiwal Piosenki Europejskiej 2020

Wyróżnienia dla Oliwiera i Zuzi

W zeszłym tygodniu odbyły się przesłuchania wirtualne uczestników zgłoszonych do udziału w XVII Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Europejskiej, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie we współpracy z Filharmonią Lubelską im.Henryka Wieniawskiego, a partnerem wydarzenia – Fundacja Rozwoju Oświaty Lubelskiej.

Nie było to łatwe zadanie dla naszych uczniów Zuzanny Jońskiej i Oliwiera Leśniaka, gdyż przygotowania do konkursu odbywały się w domu i na spotkaniach online. Oliwier z piosenką „10 w skali Beauforta” oraz Zuzia z piosenką „Katiusza” godnie reprezentowali naszą szkołę w tych trudnych czasach, za co dziękujemy naszym artystom, ich rodzicom oraz opiekunowi. Było warto, nasi uczniowie otrzymali wyróżnienia. Gratulujemy Wam serdecznie i wierzymy, że to nie ostatni sukces naszych śpiewających artystów.

_____________________________________________________________________________________________________________

Niezapomniane melodie

W dniu 20 lutego 2020 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Ciecierzynie odbył się XV Powiatowy Festiwal Piosenki ,,Niezapomniane melodie’’. W tym roku  festiwal związany był z tematyką morza. Mogliśmy wysłuchać wielu znanych szant i piosenek traktujących o przygodzie na morzu.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w każdej kategorii wiekowej i wszyscy wrócili z nagrodami, z czego jesteśmy bardzo dumni.

W kategorii soliści 0-III Zuzanna Jońska z szantą „Gdzie ta keja” wyśpiewała III miejsce.

W kategorii zespoły 0-III Aleksandra Domonik kl.1, Gabriela Muzyka kl.3, Karol Muzyka kl.3 zajęli I miejsce śpiewając piosenkę „Hej, Ho żagle staw!”

W kategorii 4-6 zespoły Wesoły kwartet – Wiktoria Muzyka, Amelia Kryszczuk, Kinga Rojek, Kamila Rojek z kl.5 otrzymały miejsce III.

W kategorii soliści 7-8 Oliwier Leśniak z szantą „10 w skali Beauforta” zajął III miejsce, jak również otrzymał nagrodę specjalną Starosty Lubelskiego.

W tej samej kategorii wiekowej, zespoły – Izabela Cieplak i Wiktoria Jóźwiak
z kl. 8 wyśpiewały wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy artystom, nauczycielom przygotowującym uczniów – p. Annie Romańczuk, p. Agacie Jońskiej oraz p. Piotrowi Preidlowi. Rodzicom za zaangażowanie i pomoc.

 

______________________________________________________________________________________________________________

Dwukrotnie wyśpiewały pierwsze miejsce!!!

Dwukrotnie  wyśpiewały pierwsze miejsce!!!

I miejsce w XXV Jubileuszowym Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd w Puławach oraz I miejsce w VIII Wojewódzkim Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Jezus Malusieńki” w Lublinie  jest wielkim sukcesem młodych wokalistek naszej szkoły.

„Wesoły septet” w składzie: Kamila Rojek, Kinga Rojek, Amelia Kryszczuk, Wiktoria Muzyka, Natalka Wronka, Olimpia Suduł z klasy 5 a oraz Wiktoria Muzyka z klasy 6a  zaprezentował publiczności w Puławach ludową kompozycję pt. „A spis Bartek” oraz kolędę tradycyjną pt. „Lulajże Jezuniu”. Dziewczęta tym razem śpiewały a’capella na dwa głosy.  Jury festiwalu – ujęte oryginalnością, ekspresją i żywiołowością wykonania – zaprosiło zwyciężczynie do wzięcia udziału w koncercie laureatów. Warto nadmienić, że festiwal w Puławach  cieszy się od lat dużym zainteresowaniem zespołów i solistów z całej Polski. Spośród 1,5 tysiąca artystów, którzy w styczniu przyjechali do Puław, by wziąć udział w eliminacjach Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd, jurorzy wyłonili 67 finalistów. Najlepsi wystąpili w niedzielę na finałowej gali w kościele pw. Miłosierdzia Bożego.

W Lublinie zaś dziewczęta konkurowały z zespołami z naszego województwa. Na tym polu również były bezkonkurencyjne i wyśpiewały pierwszą nagrodę. Gratulujemy sukcesu młodym wokalistkom i ich instruktorowi – p. Piotrowi Preidlowi,  pod kierunkiem którego uczennice rozwijają się i osiągają kolejne spektakularne sukcesy. Dziękujemy też Rodzicom dziewczyn, którzy motywują je do inwestowania we własny rozwój artystyczny, dając im wsparcie, zainteresowanie i poświęcając wiele własnego czasu.

 

_____________________________________________________________________________________________________________

You can sing 2019

W dniu 27 listopada 2019 roku w SP w Rudce Kozłowieckiej odbył się Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej You can sing 2019. Naszą szkołę reprezentował duet dziewczynek z klasy 5 – Olimpia Suduł i Natalia Wronka, które piosenką Titanium wywalczyły I miejsce w kategorii zespoły. Dziewczynki pokazały nie tylko swoje zdolności wokalne poparte ciężką pracą, ale również zamiłowanie do języka angielskiego. Ich wykonanie językowe było naprawdę bardzo dobre i jako nauczyciel języków obcych mogłam być dumna J.  Szykujemy się do dwu kolejnych występów: Konkurs Silly Songs w naszej szkole już 11 grudnia, a następnie wyjazd na konkurs wojewódzki
Let’s sing do Lublina.

Gratulacje!!!

 

____________________________________________________________________________________________________________

XVII Powiatowy Festiwal Piosenki Patriotycznej

16 listopada w Szkole Podstawowej im. Żołnierzy – Bohaterów Armii Krajowej w Krężnicy Jarej odbył się XVII Powiatowy Festiwal Piosenki Patriotycznej.

Miło nam poinformować, że zespół złożony z uczennic kl. V a : Amelii  Kryszczuk,  Kingi Rojek,  Natalii Wronki , Kamili Rojek ,Wiktorii Muzyki , Olimpii Suduł  powtórzył swój sukces sprzed dwóch lat i po raz kolejny zdobył  I miejsce w kategorii zespoły.

Nasze uczennice uczestniczą w zajęciach wokalnych prowadzonych przez p. Piotra Preidla. Kolejny sukces śpiewających dziewcząt potwierdza, że warto pracować i rozwijać swój talent oraz czerpać radość i satysfakcję ze śpiewania i reprezentowania naszej szkoły w ważnych wydarzeniach kulturalnych.

Gratulujemy sukcesów!!!

 

____________________________________________________________________________________________________________

Wielki sukces małej Zuzanny

W dniu 8 kwietnia 2019 Zuzanna Jońska, uczennica klasy 2SP, reprezentowała naszą szkołę oraz powiat lubelski w  etapie finałowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Śpiewający Słowik.

Zuzanna w dniu 25 marca została laureatką etapu powiatowego, zdobyła I miejsce w swojej kategorii i tym samym awansowała do etapu finałowego w Rykach.

W etapie wojewódzkim, w którym wystąpili najlepsi z najlepszych, Zuzanna wyśpiewała Brązowego Słowika, III miejsce w kategorii dzieci 6-10 lat.

Serdecznie gratulujemy Zuzannie kolejnego sukcesu.

 

____________________________________________________________________________________________________________

„Śpiewajmy Razem”

W dniach 02-03 kwietnia 2019 roku odbył się XVI Ogólnopolski Konkurs Piosenki „Śpiewajmy Razem” w Radomiu. Naszą szkołę reprezentował
Zespół z Krasienina w składzie Józef Mańko – wokal, Piotr Zgierski – pianino, Antoni Joński – wokal i cajon. Chłopcy zdobyli II miejsce w kategorii zespołów, wykonując utwór „ Cicha woda brzegi rwie…”. Ich interpretacja i wykonanie porwało publiczność i jury do wspólnego śpiewu. Serdecznie gratulujemy Zespołowi z Krasienina, to już drugi tak duży ich sukces. Mamy nadzieję, iż do końca czerwca jeszcze nas zaskoczą.

W tym samym konkursie grupę młodszą reprezentował Słoneczny Duet w składzie Oliwier Leśniak i Zuzanna Jońska. Wykonali oni pięknie utwór Anny Jantar „ Dzień, wspomnienie lata” zyskując uznanie publiczności.

 

____________________________________________________________________________________________________________

Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

W dniu 25 marca 2019 roku nasza uczennica Zuzanna Jońska wzięła udział w Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik” w Centrum Kultury Gminy Jabłonna.

Miło nam poinformować, iż Zuzia wyśpiewała I miejsce w kategorii 6-10 lat i awans do etapu wojewódzkiego.

W dniach 8-9 kwietnia, z piosenką „Bo mój chłopiec piłkę kopie”, będzie ona reprezentowała nasz powiat na etapie wojewódzkim w Rykach.

Serdecznie gratulujemy Zuzannie i życzymy udanego występu za tydzień.

 

____________________________________________________________________________________________________________

Znamy laureatów XVI Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Europejskiej

Z dumą informujemy, iż zespół sześciu  uczennic z klasy 4a  w składzie: Amelka Kryszczuk, Kamila Rojek, Kinga Rojek, Wiktoria Muzyka, Olimpia Suduł  i Natalka Wronka został wyróżniony w ramach XVI edycji Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Europejskiej i wystąpi w Koncercie Laureatów 20 maja 2019 r. w Filharmonii Lubelskiej.

W zmaganiach konkursowych w Szkole Podstawowej nr 51 w Lublinie wzięło udział 250 uczniów z 48 szkół miasta Lublin i województwa lubelskiego. Soliści, duety, zespoły wokalne i chóry  zaprezentowały 75 utworów europejskich wykonawców. Uczestnicy śpiewali w  języku angielskim,  polskim, rosyjskim, włoskim, słowackim, czeskim, hiszpańskim czy  francuskim. Zdarzały się nawet wykonania w języku prasłowiańskim i kaszubskim.

Nasze uczennice  wspaniale zaśpiewały ludową słowacką  piosenkę pt. „Tańcuj, tańcuj”. Zasłużyły na wyróżnienie czystością śpiewu w dwugłosie, choreografią, barwnymi ludowymi strojami oraz wdziękiem i urokiem osobistym.  Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych!

_____________________________________________________________________________________________________________

XIV Powiatowy Festiwal Piosenki Niezapomniane Melodie

Sukcesy uczniów naszej szkoły na XIV Powiatowym  Festiwalu Piosenki Niezapomniane Melodie w Ciecierzynie!

Jak co roku nasi uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoich talentów w zmaganiach konkursowych. W bieżącej edycji słuchaliśmy pieśni niepodległościowych z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Nasza szkoła reprezentowana była w każdej festiwalowej kategorii. Wszyscy uczestnicy festiwalu prezentowali bardzo wysoki poziom wykonania pieśni i piosenek patriotycznych. Uczniowie do występu przygotowywali się pod kierunkiem: Pana Piotra Preidla, Pani Agaty Jońskiej oraz Pani Jolanty Popłońskiej.

Wobec czego niezwykle miło jest nam donieść o sukcesach naszych uczniów reprezentantów. Najwyższą – pierwszą lokatę uzyskała uczennica klasy II szkoły podstawowej – Zuzanna Jońska, która przy akompaniamencie Piotra Zgierskiego i Antoniego Jońskiego wykonała zakazaną piosenkę „Dnia pierwszego września”.

Drugie miejsce na podium przypadło zespołowi „Wesoły Kwartet” z klasy IV a  za wykonanie piosenki „Hej, strzelcy wraz”. W zespole śpiewają: Kinga Rojek, Kamila Rojek, Amelia Kryszczuk i Natalia Wronka.

Najstarsi z uczestników z klasy VIII i III gimnazjum w składzie:  Patrycja Misiurek, Martyna Woźniak, Antoni Joński i Piotr Zgierski  w opinii jury zasłużyli na Wyróżnienie w swojego występu. W ich wykonaniu usłyszeliśmy piosenkę z tekstem Wincentego Pola śpiewaną przez  powstańców styczniowych pt. „Sygnał”.

Nagrodę Specjalną Wojewody Lubelskiego w kategorii solistów klas 7 – 8 i gimnazjum otrzymała uczennica klasy VIII Agnieszka Muzyka za utwór z repertuaru Mieczysława Fogga pt. „Piosenka o mojej Warszawie”

W konkursie debiutował również zespół „Mali Patrioci” z klasy drugiej, który zaśpiewał utwór „Jesteśmy Polką i Polakiem”, oswajając się ze sceną i publicznością.

Jury festiwalu szczególnie doceniło profesjonalne przygotowanie artystów przez Pana Piotra Preidla, który znalazł się w gronie 6 nagrodzonych nauczycieli i instruktorów. Wszystkim uczestnikom gratulujemy występu, zaś Nauczycielom i Laureatom wspaniałego sukcesu. Życząc wielu sukcesów na drodze artystycznego rozwoju.

____________________________________________________________________________________________________________

VI Festiwal Kolęd i Pastorałek „Jezusa Narodzonego Witajmy” Bystrzyca 2019

16 stycznia 2019 dwa zespoły wokalno – muzyczne z naszej szkoły brały udział w VI Festiwalu Kolęd i Pastorałek.

Zespół Oliwier Leśniak- wokal, Zuzanna Jońska – wokal i skrzypce zajął I miejsce w kategorii zespoły młodsze,

natomiast zespół w składzie Józef Mańko – wokal, Antoni Joński – wokal i cajon, Piotr Zgierski – pianino wywalczył I miejsce w kategorii zespoły starsze.

Nasi uczniowie oprócz pięknego śpiewu i gry na instrumentach pokazali jury jeszcze coś bardziej wartościowego, a mianowicie, iż nasza szkoła nie tylko rozwija ich talenty, ale uczy i wychowuje w duchu wzajemnego poszanowania i przyjaźni.

To było dla nas naprawdę wspaniałe doświadczenie. Serdecznie Wam gratulujemy.

_____________________________________________________________________________________________________________

Jesienne nutki

Uczniowie naszej szkoły wyśpiewali I nagrodę w Wojewódzkim Konkursie Piosenki „Jesienne Nutki 2018” pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” w Lublinie. Z piosenką „Bieszczadzkie Anioły” w kategorii zespoły byli bezkonkurencyjni i otrzymali I nagrodę ZŁOTY KASZTAN. Rozśpiewana grupa młodzieżowa w składzie:

Instrumentaliści – Piotr Zgierski – pianino, Antoni Joński – cajon, przeszkadzajki i wokal, Agnieszka Muzyka – gitara i wokal oraz wokalistki – Zuzanna Jońska, Weronika Jańczak, Wiktoria Jóźwiak, Kamila Guz, Martyna Woźniak godnie reprezentowała naszą szkołę i środowisko lokalne.

Gratulujemy

 

_______________________________________________________________________________________________________________

XV Ogólnopolski Integracyjny Konkurs Piosenki „ŚPIEWAJMY RAZEM”

„Gdzie słyszysz śpiew – tam wchodź, tam dobre serca mają…” – te słowa J.W. Goethego były cytowane podczas Koncertu Finałowego XV Ogólnopolskiego Integracyjnego Konkursu Piosenki „ŚPIEWAJMY RAZEM”, na którym naszą szkołę reprezentowali uczniowie Oliwier Leśniak oraz Zuzanna Jońska. Duet, który swoimi anielskimi głosami wyśpiewał już trzeci sukces, tym razem zajął 3 miejsce w kategorii duety i zespoły. Oliwier i Zuzanna zaśpiewali utwór pt. Laleczka z saskiej porcelany i swoją interpretacją i delikatnymi głosami zaczarowali publiczność zgromadzoną w Sali Koncertowej Urzędu Miejskiego w Radomiu. Gratulujemy Wam i życzymy dalszych sukcesów.

 

_____________________________________________________________________________________________________________

Nasze dziewczyny wyśpiewały I miejsce!!!

Gratulujemy naszym uczennicom! W czwartek 17 maja 2018 r. zespół wokalny „Wesoły kwartet”, w którym śpiewają uczennice z klasy 3a: Amelia Kryszczuk, Kinga Rojek, Kamila Rojek i Natalia Wronka zajął I miejsce w VIII Festiwalu Piosenki Polskiej, który odbywa się cyklicznie w Szkole Podstawowej nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie. Uczestniczyli w nim uczniowie z 35 szkół miasta Lublin i województwa lubelskiego. Jury wysłuchało 60 utworów z repertuaru nieżyjących artystów polskiej estrady i w dniu wczorajszym ogłosiło werdykt, w którym postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia również naszym uczennicom. Gratulujemy!!!

Nasze uczennice uczestniczą regularnie w zajęciach wokalnych prowadzonych przez p. Piotra Preidla. Kolejny sukces śpiewających dzieci potwierdza, że warto pracować i rozwijać swój talent. Zapraszamy kolejnych uczniów naszej szkoły do udziału w zajęciach i czerpania radości i satysfakcji ze śpiewania i prezentowania się w trakcie uroczystości szkolnych oraz na festiwalach i konkursach.

_____________________________________________________________________________________________________________

Festiwal Piosenki Europejskiej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kolejny sukces wokalny uczennic naszej szkoły!!!

Cieszymy się ogromnie, iż uczennice naszej szkoły wyśpiewały wyróżnienie w kolejnym konkursie wokalnym. Tym razem stanęły do rywalizacji z 53 wykonawcami z województwa lubelskiego, biorąc udział w XV Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Europejskiej organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie. Zespół uczennic z klasy 3 a w składzie: Amelka Kryszczuk, Kamila Rojek, Kinga Rojek i Natalka Wronka przygotowanych przez nauczyciela muzyki P. Preidla został wyróżniony w konkursie za wspaniale zaśpiewaną piosenką pt. „Lipka” z repertuaru zespołu Rokiczanka. W tym miejscu pragniemy nadmienić, że niezmiernie cieszymy się z zaangażowania rodziców, którzy inwestują w rozwijanie zainteresowań muzycznych swoich dzieci, a także dbają z powodzeniem o ich wizerunek sceniczny. W przyszłym miesiącu uczennice wystąpią w gali laureatów, która odbędzie się 25 kwietnia w Filharmonii Lubelskiej. Serdecznie zapraszamy społeczność Krasienina do udziału w koncercie i wspierania swoją obecnością rodzących się talentów.

W tym samym festiwalu występowały również Zuzanna Jońska i Gabrysia Muzyka z klasy I. Uczennice bardzo ładnie zaśpiewały piosenkę Malovany Dzbanku z repertuaru Heleny Vondrackovej i zyskały aplauz publiczności. Dziewczynki przygotowywały się do występu pod kierunkiem swoich rodziców, pani Agaty i Piotra Jońskich oraz w szkole, na zajęciach dodatkowych prowadzonych przez nauczyciela muzyki. Gratulujemy młodym wokalistkom i życzymy zapału oraz chęci do śpiewania w kolejnych konkursach i koncertach!

_____________________________________________________________________________________________________________

Sukces na Festiwalu Kolęd w Puławach

W niedzielę, 21 stycznia 2018, w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Puławach odbył się galowy koncert XXIII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd. Wzięli w nim udział wyjątkowi uczestnicy, którzy podczas przesłuchań zachwycili jury, wśród nich znalazły się też nasze uczennice. Po wysłuchaniu w dniach 11-17 stycznia 2018 roku 320 prezentacji (ogółem 1462 wykonawców), na liście laureatów znalazły się Gabriela Muzyka oraz Zuzanna Jońska. Dziewczynki śpiewały w duecie kolędę Oj, Maluśki – acapella oraz pastorałkę Kołysanka dla Jezuska. Gratulujemy małym artystkom i czekamy na kolejne występy.

_____________________________________________________________________________________________________________

I miejsce zespołu wokalnego z klasy 3 a

 

 

Z dumą informujemy, iż zespół uczennic z klasy 3a w składzie: Amelka Kryszczuk, Kamila Rojek, Kinga Rojek i Natalka Wronka wyśpiewał I nagrodę na Powiatowym Festiwalu Piosenki w Ciecierzynie 2018. Dziewczynki wspaniale zaśpiewały piosenkę pt. „Lipka” z repertuaru zespołu Rokiczanka. Zachwyciły jury i publiczność lekkością wykonania, wdziękiem, ludowymi strojami i układem choreograficznym. Dzięki pracy Rodziców i nauczyciela muzyki, p. Piotra Preidla oraz zajęciom pozaszkolnym w scholi parafialnej dziewczyny idą jak burza i mamy nadzieję, że przed nimi jeszcze niejeden sukces. W kategorii solistów klas młodszych występowała, również Wiktoria Muzyka, która pięknie zaśpiewała piosenkę pt. „W moim ogródeczku”. Gratulujemy młodym wokalistkom!

Na tym samym konkursie w zmaganiach gimnazjalistów nasza szkoła była również ciekawie reprezentowana przez zespół wokalny w składzie: Kamila Guz, Agnieszka Muzyka, Patrycja Misiurek, Martyna Woźniak. Uczennice zaśpiewały piosenkę pt. „To moje miasto” autorstwa Andrzeja Namioty, która wzbudziła zainteresowanie publiczności i przychylność jury. Gratulujemy naszej młodzieży zapału i chęci do śpiewania i życzymy zdobywania kolejnych szlifów w dziedzinie artystycznej.

 

_____________________________________________________________________________________________________________

V Festiwal Kolęd i Pastorałek w Bystrzycy

Z przyjemnością informujemy, iż uczniowie naszej szkoły Zuzanna Jońska i Oliwier Leśniak zajęli I miejsce w V FESTIWALU KOLĘD I PASTORAŁEK „ JEZUSA NARODZONEGO WITAJMY” 2018 w Bystrzycy. Zuzia i Oliwier zachwycili wszystkich swoim subtelnym wykonaniem pastorałki Kołysanka dla Jezuska. Zarówno dzieci, jak i ich opiekunowie przeżyli niezapomniane chwile podczas występów wszystkich uczestników oraz wspólnej zabawy tanecznej i kolędowania. Gratulujemy sukcesu Oliwierowi i Zuzi.

______________________________________________________________________________________________________________

XV Powiatowy Festiwal Piosenki Patriotycznej

GALERIA

18 listopada 2017 w Szkole Podstawowej im. Żołnierzy – Bohaterów Armii Krajowej w Krężnicy Jarej odbył się XV Powiatowy Festiwal Piosenki Patriotycznej.

Uczestnicy Festiwalu walczyli w trzech kategoriach wiekowych –

I kategoria: klasy młodsze 1 – 3,

II kategoria: klasy starsze 4 – 6,

III kategoria: klasa 7 i klasy gimnazjalne.

Miło nam poinformować, że zespół złożony z uczennic: Amelii  Kryszczuk – 3a, Kingi Rojek – 3a, Natalii Wronki – 3a, Kamili Rojek – kl. 3a, Wiktorii Muzyki – kl.3a oraz Zuzanny Janiak – kl.3b zajął I miejsce w swojej kategorii wiekowej, natomiast zespół złożony z uczniów klas starszych Kingi  Guz – kl.IIIaG, Mateusza Rachańczyka – kl.IIIaG, Patrycji Misiurek – kl.IIG, Kamili Guz – kl.7 i Martyny Woźniak – kl. IIG – zajął II miejsce.

W najmłodszej kategorii wiekowej pięknie zaprezentowała się również Zuzanna  Jońska z kl. 1SP.

Na sukces ten uczniowie pracowali pod kierunkiem p. Piotra Preidla. Uczniów klas młodszych przygotowywał również p. Piotr we współpracy z wychowawczynią kl. 3a p. Ewą Rabos oraz  p. Agatą Jońską.

Gratulujemy sukcesów!

Skip to content