Mikołajki z nutką nauki…

26 listopada 2019 r. uczniowie klas 8a i 8b, wraz z wychowawczyniami, panią Barbarą Kasperek i panią Anną Romańczuk, wyruszyli na mikołajkowo – naukową wycieczkę do Lublina. Uczestnicy wyprawy, dzięki uprzejmości pani Magdaleny Sobiesiak, mogli poznać tajniki pracy chemika. Ósmoklasiści zaopatrzeni w rękawiczki jednorazowe i gotowość do działania stawili się w Katedrze Chemii Polimerów UMCS. Od pani Sobiesiak – prowadzącej warsztaty – uczniowie uzyskali wiele ciekawych informacji. Obserwowali  liczne eksperymenty, a także samodzielnie wykonywali doświadczenia. Tak poprowadzone zajęcia i możliwość zobaczenia wyposażonego laboratorium z pewnością pomogą ukierunkować plany edukacyjne i zawodowe uczniów.

Kolejnym punktem wyjazdu był seans filmowy w kinie „Bajka”. W celu odstresowania przed próbnymi egzaminami ósmoklasisty zasiedliśmy w kinowych fotelach, by obejrzeć film „Kraina Lodu 2” – bo kto powiedział, że bajki są tylko dla najmłodszych dzieci? Przygody Olafa bawią i małych, i dużych, a dawka śmiechu nikomu nie zaszkodziła.

Po tylu atrakcjach przyszedł czas na zaspokojenie głodu. Nasze brzuszki napełniliśmy smaczną pizzą w pizzerii „Na poddaszu”. Rozmowom przy stole nie było końca – mimo to nadeszła pora powrotu do domu.

Zdecydowanie to był miło spędzony dzień.