klasa 5

Lekcja przyjaźni
W klasie V odbyła się lekcja której tematem przewodnim była przyjaźń. Jak ważna jest przyjaźń w życiu człowieka każdy wie. Uczniowie zastanawiali się nad istotą relacji, która łączy przyjaciół i jak o nią dbać. Razem ustaliliśmy cechy dobrego przyjaciela. Pod koniec lekcji wszyscy szukaliśmy w dostępnych źródłach cytatów o przyjaźni.


Anna Romańczuk

___________________________________________________________________________________________________________________________

KLASA 5 ZNÓW NA WYCIECZCE

Zamknięcie w domu wcale nie zamyka nas na świat. Już kolejny raz wybraliśmy się na wystawę do Galerii Sztuki Zachęta w Warszawie. Tym razem zwiedzaliśmy wystawę „Co dwie sztuki to nie jedna”, która tematycznie nawiązuje do tematu miesiąca w naszym Programie profilaktyczno-wychowawczym „Człek zadowolony, kiedy świat zielony”. Podczas warsztatów zwiedziliśmy wirtualnie wystawę . Część prac dotyczyła zmieniającego się świata i tego, jak człowiek wpływa na swoje otoczenie. Czy zawsze jest to wpływ korzystny? Czy można jakoś zaradzić negatywnym zmianom, również klimatycznym?

Wspólnie obejrzeliśmy wystawę i próbowaliśmy stworzyć superbohaterów i superbohaterki – wymyślone przez nas postaci mające w sobie moc, która pomoże uratować świat przed zatonięciem w śmieciach. Było naprawdę super. Zachęcamy innych do takich wspólnych „wypadów” w szeroki świat.

 

Skip to content