Klasa 1

TYDZIEŃ BIBLIOTEKARZY I BIBLIOTEK

 Święto Bibliotekarzy i Bibliotek datuje się na dzień 8 maja, ale świętowanie zawsze nieco się wydłuża 😊 Tak jest również w tym roku w naszej szkole. Z tej okazji spotykamy się z uczniami, by opowiedzieć im o zawodzie bibliotekarza oraz o najpiękniejszych, najstarszych, największych i najbardziej nowoczesnych bibliotekach. Lubimy pamiątki z takich spotkań                i stąd dwie nowe wystawy prac. Dziękujemy naszym czytelnikom za życzenia  i zapraszamy do SZKOLNEJ BIBLIOTEKI, bo…

CZYTANIE DAJE MOC !

___________________________________________________________

Dzień Ziemi 22.04.2021

Uczniowie  kl.1 uczestniczyli w tym tygodniu w cyklu zajęć Woda źródłem życia. Uczennica kl.1 Gabriela Kawa wykonała serię doświadczeń z wodą. 

Co rozpuszcza się w wodzie i czy procesy te są trwałe?

Szklanka z wodą, dolany olej i mleko. Do tych składników dosypane: mielona papryka, kilka ziaren kolorowego pieprzu. Na koniec kilka kropel niebieskiego barwnika.

W drugiej szklance- woda i przyprawy /majeranek, ziele angielskie, pieprz mielony czarny, pieprz ziołowy, liść laurowy, gorczyca, lubczyk.

W trzeciej, wysokiej szklance, eksperyment z musującą tabletką efekt wulkanu olej, woda i kilkanaści kropli fioletowego barwnika. Na koniec została wrzucona tabletka musująca /witamina C/

 

Skip to content