35 DH „Niebieskooka”

Ważny biwak w Krzczonowie

W dniach 21-22 lutego br. zuchy i harcerze z naszej szkoły brali udział w biwaku Związku Drużyn Ziemi Lubelskiej w Krzczonowie. Termin biwaku nie był przypadkowy, ponieważ od 1926 r. dnia 22 lutego każdego roku przypada święto przyjaźni harcerzy i skautów – Dzień Myśli Braterskiej. Tego dnia harcerze na całym świecie myślą o sobie, składają sobie życzenia…., organizują różne gry terenowe lub spotykają się przy ognisku.  Zuchy i harcerze z tej okazji prezentowali na biwaku własne piosenki do znanych melodii, które samodzielnie przygotowywali wcześniej, pamiętając o tym, że “wszyscy są dla siebie braćmi, niezależnie od koloru skóry, narodowości, czy wieku”. Nie brakowało także gry terenowej, w której zadania do wykonania przybliżały ideę DMB, a także integrowały brać harcerską. To także ważny dzień dla naszych harcerzy, bo była to trzecia rocznica powstania 35 Drużyny Harcerskiej “Niebieskooka”.

Jednak dzień poprzedni był znacznie ważniejszy dla naszych zuchów. W piątek bowiem, na apelu rozpoczynającym biwak, komendantka Hufca Lublin rozkazem  powołała do życia 25 Próbną Gromadę Zuchową “Pogodne Duszki”. Tego dnia jeden z naszych zuchów złożył także obietnicę zuchową.

W tym dniu obchodzone były  Imieniny Zucha, które przypadają raz na cztery lata – święto wszystkich zuchów – tych najmłodszych, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę w zuchowym świecie, jak i tych, które ten świat znają już bardzo dobrze. Z tej okazji odbył się bal o tematyce: W krainie lodu”, do której elementy dekoracji bałwankowej tworzyli sami harcerze i  zuchy.

Wszystkim towarzyszyły super humory i zacieśniały się więzi przyjaźni między gromadami i drużynami ZDZL.

drużynowa 25 PGZ “Pogodne Duszki”: Bożena Gajos