Dwukrotnie wyśpiewały pierwsze miejsce!!!

 

Dwukrotnie  wyśpiewały pierwsze miejsce!!!

I miejsce w XXV Jubileuszowym Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd w Puławach oraz I miejsce w VIII Wojewódzkim Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Jezus Malusieńki” w Lublinie  jest wielkim sukcesem młodych wokalistek naszej szkoły.

„Wesoły septet” w składzie: Kamila Rojek, Kinga Rojek, Amelia Kryszczuk, Wiktoria Muzyka, Natalka Wronka, Olimpia Suduł z klasy 5 a oraz Wiktoria Muzyka z klasy 6a  zaprezentował publiczności w Puławach ludową kompozycję pt. „A spis Bartek” oraz kolędę tradycyjną pt. „Lulajże Jezuniu”. Dziewczęta tym razem śpiewały a’capella na dwa głosy.  Jury festiwalu – ujęte oryginalnością, ekspresją i żywiołowością wykonania – zaprosiło zwyciężczynie do wzięcia udziału w koncercie laureatów. Warto nadmienić, że festiwal w Puławach  cieszy się od lat dużym zainteresowaniem zespołów i solistów z całej Polski. Spośród 1,5 tysiąca artystów, którzy w styczniu przyjechali do Puław, by wziąć udział w eliminacjach Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd, jurorzy wyłonili 67 finalistów. Najlepsi wystąpili w niedzielę na finałowej gali w kościele pw. Miłosierdzia Bożego.

W Lublinie zaś dziewczęta konkurowały z zespołami z naszego województwa. Na tym polu również były bezkonkurencyjne i wyśpiewały pierwszą nagrodę. Gratulujemy sukcesu młodym wokalistkom i ich instruktorowi – p. Piotrowi Preidlowi,  pod kierunkiem którego uczennice rozwijają się i osiągają kolejne spektakularne sukcesy. Dziękujemy też Rodzicom dziewczyn, którzy motywują je do inwestowania we własny rozwój artystyczny, dając im wsparcie, zainteresowanie i poświęcając wiele własnego czasu.

Skip to content