Amarantowo

Październik w naszej szkole był kolejnym miesiącem, w którym realizowaliśmy przedsięwzięcia w ramach Programu Wychowawczo – Profilaktycznego. Wspólnie postanowiliśmy zwrócić uwagę na potrzebę życia zgodnie z zasadami i przestrzegania ich w codziennych sytuacjach szkolnych i pozaszkolnych. W październiku towarzyszył nam kolor amarantowy i  hasło: Zasady dobre z zasady. Eksponowanie koloru amarantowego – zasadowego zaplanowaliśmy na 30. 10.2020r. Tym razem odbyło się w szkole, na zajęciach z wychowawcami oraz zdalnie. Wszyscy mogliśmy radośnie sobie pomachać oraz podziwiać swoje piękne przebrania podczas spotkania online.

Przygotowując się do dnia amarantowego uczniowie przypomnieli sobie dobre praktyki odnośnie skutecznej komunikacji, higieny pracy czy kultury osobistej. Cenna praca wychowawcza przełożyła się na poprawę relacji między kolegami, na umiejętne wyrażanie swoich potrzeb i emocji oraz na traktowanie innych z szacunkiem i zrozumieniem. W wyznaczonym dniu wszyscy uczniowie szkoły dołożyli starań, by to właśnie ich klasa zasłużyła na największą liczbę punktów i tytuł amarantowej klasy. Kolorowe stroje wprawiły nas w dobry nastrój i pobudziły do rywalizacji. Nie zapomnieliśmy również o zdrowych przekąskach. Kolorowe sałatki i soki z buraka przypomniały nam hasło Żyję zdrowo – kolorowo.

Na wspólnym spotkaniu online uczniowie i nauczyciele prezentowali się wspaniale. Komisja konkursowa znowu miała trudny wybór. Po długich dyskusjach 250 % oraz tytuł amarantowej klasy został przyznany uczniom z klasy 2a i 3. Pozostali otrzymali po 200%.

Wszystkim gratulujemy pomysłowości i zaangażowania. Oby tak dalej !!!!

Zespół Wychowawczy

« 1 z 2 »

 

Skip to content