Akcja czytelnicza zima

Tuż przed feriami, w czwartek 7 lutego,  odbyło się kolejne spotkanie czytelnicze dla najmłodszych uczniów naszej szkoły z cyklu Cztery Pory Roku – Zima. Bardzo chętnie (jak zwykle) skorzystaliśmy z zaproszenia pani Krystyny Dalczyńskiej i gościliśmy w Gminnej Bibliotece w Krasieninie. W tym roku szkolnym tematem przewodnim są “Podróże w lekturze”, dlatego organizatorki akcji: pani Bożena Gajos i pani Marzena Drozd wybrały książkę Astrid Lindgren o szwedzkiej dziewczynce pt. “Patrz, Madiken, śnieg pada !”

Tradycyjnie głównym punktem było czytanie lektury, zarówno przez dorosłych, jak i przez małych uczestników. Książka okazała się świetnym pretekstem szlifowanie umiejętności czytelniczych, ale także do oceny zachowania głównej bohaterki i omówienia bezpiecznych zabaw zimowych . Popołudnie rozpoczęło się od zagadek wprowadzających w tematykę, które tym razem przygotowała dla dzieci pani Anna Romańczuk, jak też wykorzystanych w późniejszym czasie krzyżówek i rebusów zimowych. Nie zabrakło także piosenek i zabaw związanych z obecną porą roku oraz małego “co nieco’, żeby z sił nie opaść.

Jednak najwięcej emocji było podczas wykonywania wspólnych prac – ilustracji do czytanej książki szwedzkiej autorki.

Na uczestników spotkania czekały również przygotowane dla młodych czytelniczek
i czytelników inne propozycje książek o tematyce zimowej, na wolne dni (gdyby akurat śniegu zabrakło w czasie ferii), które także cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Już z niecierpliwością czekamy na kolejne czytanie, na które serdecznie zapraszamy.

n-l edukacji wczesnoszkolnej: Bożena Gajos