Akcja czytelnicza dla najmłodszych – Zima

Akcja czytelnicza dla najmłodszych – Zima

 Wprawdzie za oknem aura wiosenna, to jednak nadal mamy kalendarzową zimę.

Dnia 28 lutego dla najmłodszych uczniów w naszej szkole została po raz kolejny zorganizowana akcja czytelnicza z cyklu Cztery Pory Roku – ZIMA, we współpracy z Gminną Biblioteką w Krasieninie. W tym roku szkolnym tematem przewodnim są “zwierzęta w lekturze”, dlatego pani Krystyna Dalczyńska wyszukała w zbiorach bibliotecznych książkę pt.: “Lotta i renifery”,  jako główny punkt programu spotkania. W opisach nie brakowało zimowego krajobrazu oraz bohaterów związanych z zimowymi klimatami.

Przedszkolaki i uczniowie klas 1-3, oprócz rozwijania zainteresowań czytelniczych, mogli również poszerzyć swoją wiedzę z zakresu życia i zwyczajów tytułowych zwierząt, żyjących w Norwegii.

Oprócz czytania książki, której główna bohaterka zafascynowana była reniferami, podczas podróży do odległego kraju, nie brakowało także przygotowanych przez panie Marzenę Drozd i Bożenę Gajos, zabaw tematycznych, zagadek  czy piosenek zimowych. Były również rozwijające kreatywność rysowanki. Jednak najwięcej emocji towarzyszyło dzieciom podczas wykonywania w grupach prac plastycznych do poznawanej lektury.

Czas szybko upłynął wszystkim w wesołej atmosferze nauki i zabawy…

Już teraz zapraszamy na kolejną część z tego cyklu – wiosnę.

n-l edukacji wczesnoszkolnej: Bożena Gajos