Akcja czytelnicza dla najmłodszych z cyklu Cztery Pory Roku

Dnia 23 listopada br. po raz kolejny w naszej szkole we współpracy z Gminną Biblioteką w Krasieninie, odbyła się akcja czytelnicza dla przedszkolaków i młodszych uczniów klas 1-3. W tym roku hasłem przewodnim są „Podróże w lekturze”. Organizatorki : p. Bożena Gajos i p. Marzena Drozd w części jesiennej zaprosiły dzieci w podróż do lasu.

Popołudnie rozpoczęło się od słuchowej zgadywanki celu podróży-spotkania, czyli odgłosów lasu. Następnie dzieci pochwaliły się swoimi wiadomościami na temat drzew i mieszkańców lasu. Niespodzianką okazała się lektura „Gangu Słodziaków – Co się stanie na leśnej polanie czyli wesołe przygody” Renaty Piątkowskiej i możliwość przebywania  z maskotkami bohaterów książeczki: Lisem Luckiem, Sową Zosią, Rysiem i innymi, podczas wspólnego czytania. W czasie przerwy w lekturze, ponieważ czytanie bywa męczące, pluszowi mieszkańcy lasu towarzyszyli dzieciom w ćwiczeniach gimnastycznych. Przyjemna okazała się także podróż w czasie poprzez słuchanie audio książki pt. „Las” z 1863r., którą napisała dla dzieci od lat 6-ciu do 10-ciu Marya Weryho.

Podróżą był także spacer ze szkoły do gminnej biblioteki na drugą część.

Zwyczajem stało się już, że uczestnicy akcji czytelniczej zostają zaproszeni na pączkowy poczęstunek, by nie opaść z sił przed dalszym ciągiem spotkania. Tym razem za sprawą p. Krystyny Dalczyńskiej z gminnej biblioteki na uczestników czekały również tematyczne ciasteczka – grzybki, ku uciesze dzieci i pań organizatorek. Czas degustacji upływał w miłej atmosferze rywalizacji, kto odgadnie najwięcej zagadek jesiennych.

Tradycją spotkań czytelniczych z cyklu Cztery Pory Roku są także wykonywane przez uczniów prace związane z tematyką danej części. Tym razem dzieci stworzyły piękny plakat w nawiązaniu do poezji Jana Brzechwy pt.: ,,Grzyby”.

Uczestnikom akcji ,,Podróże w lekturze z cyklu Cztery Pory Roku – Jesień” czas minął szybko i owocnie. Wszystkich chętnych i zainteresowanych  kolejnym spotkaniem z książką zapraszamy na kolejną część – Zima.

Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej: Bożena Gajos