Akcja czytelnicza dla najmłodszych – wiosna

Dnia 10 maja br odbyła się kolejna część akcji czytelniczej dla najmłodszych z cyklu Cztery Pory Roku – “Podróże w lekturze”. Przedszkolaki i uczniowie klas 1-3  naszej szkoły, pod okiem pani Bożeny Gajos i Pani Marzeny Drozd we współpracy z panią Krystyną Dalczyńską z gminnej biblioteki, mogli rozwijać zainteresowania książką i doskonalić technikę czytania.

Tematem wiodącym spotkania wiosennego była, wybrana przez organizatorki, książka Hansa Christiana Andersena pt.:”Rajski ogród”.

Spotkanie rozpoczęło się od piosenki i zabawy ruchowej związanej z obecną porą roku. Następnie dzieci słuchały z audiobooka początku lektury. Nie zabrakło czytania kolejnych fragmentów książki przez samych uczniów, oraz rozwiązywania tematycznych krzyżówek, rebusów i zagadek, przygotowanych przez panią Annę Romańczuk. Tradycyjnie wszyscy mogli posilić się pączusiem i herbatką. Po słodkim poczęstunku, uczniowie w grupach ochoczo zabrali się do wykonania prac plastycznych. Przy dźwiękach muzyki Antonio Vivaldiego “Cztery pory roku.Wiosna” w tle, powstały twórcze projekty ogrodów inspirowane lekturą.

Pełni pozytywnych emocji zapraszamy na letnią edycję spotkania czytelniczego.

n-l  edukacji wczesnoszkolnej: Bożena Gajos