Akcja czytelnicza Cztery Pory Roku

Akcja czytelnicza dla najmłodszych z cyklu Cztery Pory Roku.

    W ostatni piątek października 2019 roku po raz kolejny w naszej szkole we współpracy z Gminną Biblioteką w Krasieninie, odbyła się akcja czytelnicza dla przedszkolaków i młodszych uczniów klas 1-3 z cyklu Cztery Pory Roku. W tym roku hasłem przewodnim są „Zwierzęta w lekturze”. Pani Bożena Gajos z panią Krystyną Dalczyńską w części jesiennej zaprosiły dzieci do lektury, której bohaterami były zwierzęta leśne, znane jako Gang Słodziaków.

Popołudnie rozpoczęło się od słuchowej zgadywanki – odgłosów zwierząt leśnych. Następnie dzieci pochwaliły się swoimi wiadomościami na temat mieszkańców lasu. Niespodzianką okazały się nowe przygody „Gang Słodziaków – Przyjaciele mogą wiele, czyli magia z leśnej polany” Renaty Piątkowskiej i możliwość przebywania  z maskotkami bohaterów książeczki z części I oraz nowymi: Borsukiem Bartkiem, Sarenką Hanią, Dzięciołem Dominikiem i innymi podczas wspólnego czytania. Po rozpoczęciu czytania przez panią Krystynę z biblioteki gminnej, dzieci bardzo chętnie samodzielnie czytały kolejne fragmenty na głos. Podczas przerwy w lekturze ( ponieważ czytanie bywa męczące ), pluszowi mieszkańcy lasu towarzyszyli dzieciom w zabawach ruchowych. Nie zabrakło także łamigłówek małych główek, czyli zagadek o zwierzętach oraz tematycznych krzyżówek.

Zwyczajem stało się już, że uczestnicy akcji czytelniczej zostali zaproszeni na pączkowy poczęstunek, by nie opaść z sił przed dalszym ciągiem spotkania.

Tradycją spotkań czytelniczych z cyklu Cztery Pory Roku są także wykonywane przez uczniów prace związane z tematyką danej części. Tym razem dzieci stworzyły piękne plakaty – okładki do omawianej książki.

Uczestnikom akcji ,,Zwierzęta w lekturze z cyklu Cztery Pory Roku – Jesień” czas minął szybko i owocnie. Wszystkich chętnych i zainteresowanych  kolejnym spotkaniem z książką zapraszamy na kolejną część – Zima.

N-l edukacji wczesnoszkolnej: Bożena Gajos