Logo
Sekretariat
Godziny pracy sekretariatu:
Pon. - Pt. 7.30- 15.30
Telefon: 81 756 6464

Zgubiłeś dokument kliknij
Druk usprawiedliwienia
Karta zgłoszenia do świetlicy
Rekrutacja
Film Promocyjny Szkoły
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Odliczanie do wakacji
Gmina Niemce
Aktualnie online
» Gości online: 1

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 9
» Najnowszy użytkownik: Sarena
Informacja o rozpoczęciu roku szkolnego 2016/17
Godzina 9.30 - zbiórka pocztów sztandarowych
Godzina 9.45 - zbiórka uczniów przed szkołą
Godzina 10.00 - msza w kościele
Godzina 11.00 - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego
CATERING 2016/2017
ZESPÓŁ SZKÓŁ W KRASIENINIE W FORMIE ZAPYTANIA ZAPRASZA DO SKŁADANIA OFERT
NA DOŻYWIANIE UCZNIÓW - USŁUGI CATERINGOWE NA ROK SZKOLNY 2016/2017.
TERMIN ZŁOŻENIA OFERTY DO 31 SIERPNIA 2016 r. DO GODZ. 10.00.
WYBÓR OFERENTA NASTĄPI W DNIU 01 WRZEŚNIA 2016 r..
DOKUMENTY DO POBRANIA (zapytanie ofertowe, formularz oferty i wzór umowy).

Europejskie Dni Dziedzictwa 2016
EDD Krasienin 2016 odbędą się 16 września w budynku naszego Zespołu Szkół. Tegorocznej imprezie nadaliśmy tutył „Na krawędzi Wyżyny Lubelskiej”. Uroczyste obchody Dni Dziedzictwa rozpoczynamy o godz. 12.00. Impreza będzie trwać około dwóch godzin.
Program EDD Krasienin 2016
1. Wystawa poświęcona polskim Pomnikom Historii,.
2. Wykład p. Rafała Niedźwiadka, kierownika Archee w Lublinie o dziejach i założeniach zespołu architektoniczno-urbanistycznego Lublina.
3. Podsumowanie konkursów towarzyszących EDD Krasienin 2016: fotograficznego„Arcydzieła sztuki sakralnej – kościoły, kaplice i kapliczki mojej Małej Ojczyzny” oraz plastycznego „Kościół parafialny w rysunkach i malarstwie”.
4. Koncert na organach w wykonaniu artysty muzyka p. Roberta Grudnia.
5. Biesiada regionalna.

W tym roku zachęcamy uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie fotograficznym pt. „Arcydzieła sztuki sakralnej – kościoły, kaplice i kapliczki mojej Małej Ojczyzny”.
Warunki uczestnictwa w konkursie:
Uczestnik konkursu powinien wykonać zdjęcie przynajmniej o formacie 15x21cm. Zdjęcie powinno być opisane w następujący sposób: imię i nazwisko uczestnika konkursu, klasa, szkoła, tutuł pracy (co przedstawia i gdzie znajduje się sfotografowany obiekt). W konkursie mogą brać udział uczniowie z klas 4-6 SP i gimnazjaliści z Zespołu Szkół w Krasieninie. Każdy uczestnik może zgłosić dowolną liczbę fotografii. Fotografie należy dostarczyć organizatorom EDD do 9 września.

Link do naszych EDD na stronie ogólnopolskiej

Ewa Kołtunik

Rok szkolny 2015/2016 zakończony!!!
24 czerwca 2016 roku zakończyliśmy uroczyście rok szkolny 2015/2016. To ważny dzień dla wszystkich uczniów szkoły, a szczególnie jej absolwentów, którzy ukończyli klasę szóstą szkoły podstawowej i trzecią gimnazjum. Jesteśmy dumni ze wszystkich, a jest to bardzo liczna grupa, którzy solidną pracą zasłużyli na świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe i gratulacje odbierane z rąk pań dyrektor, wychowawców i nauczycieli. W bieżącym roku szkolnym możemy poszczycić się sukcesami laureatów olimpiad, konkursów przedmiotowych, artystycznych i sportowych. Zaszczytne tytuły Omnibusa zdobyli: Karol Kowalik – kl. I a gimnazjum i Antoni Joński – kl. VI szkoły podstawowej. Nasi wychowankowie wielokrotnie przywozili puchary, nagrody i dyplomy za wspaniałe reprezentowanie szkoły poza jej murami. Jesteśmy pewni, że absolwenci gimnazjum na pewno wejdą w kolejne etapy edukacji wyposażeni w solidną dawkę wiedzy i niezbędnych umiejętności, a absolwenci szkoły podstawowej zasilą szeregi utalentowanych gimnazjalistów. ...

Gminne Święto Stypendystów Szkół Podstawowych
21 czerwca 2016 roku w Zespole Szkół w Krasieninie miała miejsce uroczystość o szczególnym charakterze. Uczniowie szkół podstawowych odebrali z rąk Wójta Gminy Niemce – Krzysztofa Urbasia stypendia za szczególne osiągnięcia w nauce, dziedzinach artystycznych oraz dyscyplinach sportowych. Nasza szkoła szeroko otworzyła swe podwoje dla ponad dziewięćdziesięciorga młodych utalentowanych Uczniów i ich Rodziców. Władze Gminy uhonorowały nagrodami pieniężnymi, pamiątkowymi albumami oraz listami gratulacyjnymi młodych adeptów nauki, sztuki i sportu.
Miło nam było gościć również Przewodniczącego Rady Gminy Niemce – Pana Sławomira Mroczka, Panią Wiceprzewodniczącą - Beatę Zgierską, Radnych Gminy – Panią Grażynę Gliwkę, Pana Marka Podstawkę, Pana Józefa Wysokińskiego, Pana Władysława Maszkowskiego, Dyrektora Gminnego Ośrodka Administracyjnego Szkół – Panią Annę Studzińską, Dyrektorów szkół oraz Nauczycieli i Wychowawców. Gospodarz uroczystości – Wójt Gminy Niemce - podkreślił, iż w życiu młodego człowieka niezmiernie ważna jest chęć zdobywania wiedzy, ambicja w rozwijaniu talentów oraz samodyscyplina niezbędna w osiąganiu sukcesów. ...

Gminne Święto Stypendystów Gimnazjów
22 czerwca 2016 roku w Zespole Szkół w Niemcach odbyła się uroczystość wręczenia uczniom Gimnazjów Gminy Niemce stypendiów za szczególne osiągnięcia w nauce, dziedzinach artystycznych oraz dyscyplinach sportowych. Uczennice naszej szkoły zostały uhonorowane nagrodami pieniężnymi oraz odebrały z rąk Wójta Gminy Niemce - Krzysztofa Urbasia pamiątkowe książki i dyplomy z gratulacjami za sukcesy zdobywane indywidualnie i drużynowo w dyscyplinie sportowej – karate.
Oto nasze Stypendystki:
Patrycja Snopkowska kl. II b
Aleksandra Gąska kl. II b
Gabriela Marciniak kl. II b
Gabriela Paradzińska kl I b
Julia Drzymała kl. I b
Klaudia Woźniak kl. I b
Karolina Domin kl. I b
Kinga Marciniak kl. I b

Gratulujemy !!!

Nasza przygoda z Karate Shotokan
W 2012r. w styczniu rozpoczęła się nasza przygoda z Karate Shotokan pod przewodnictwem senseia Zbigniewa Karskiego. Na początku naszej drogi z karate powstały dwie grupy: starsza i młodsza. Do dziś zostały tylko najwytrwalsze osoby (uczennice gimnazjum z klasy II B – ALEKSANDRA GĄSKA, GABRIELA MARCINIAK, PATRYCJA SNOPKOWSKA, z klasy I B –KAROLINA DOMIN, JULIA DRZYMAŁA, KINGA MARCINIAK, GABRIELA PARADZIŃSKA, KLAUDIA WOŹNIAK), lecz w bieżącym roku powstała nowa grupa młodych karateków. Nasze treningi odbywają się 2 lub 3 razy w tygodniu na sali gimnastycznej. Na treningach przykładamy największą uwagę do: kata indywidualnego, kumite, elementów samoobrony i gimnastyki. Nasza szkoła może poszczycić się osiągnięciami zawodniczek na arenie ogólnopolskiej. W tym roku szkolnym zwiedziłyśmy wiele miast i miejscowości skąd przywoziłyśmy wiele medali. ...
Gimnazjaliści na wycieczce rowerowej
W dniach 16-17 czerwca 2016 roku gimnazjaliści z kl. I B razem ze swoją wychowawczynią p. Ewą Kołtunik wybrali się na wycieczkę rowerową do Nasutowa. Uczniowie poznawali walory przyrodnicze i kulturowe swojej Małej Ojczyzny. Młodzież spacerowała i dojeżdżała rowerami do miejsc historycznych wydarzeń. Byliśmy m. in. w Nowym Stawie przy Mogile Powstańców Styczniowych oraz przy tablicy upamiętniającej pobyt w czasie II wojny światowej Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Nasutowie, wyznaczyliśmy południk miejscowy, zebraliśmy szereg cennych okazów skał występujacych na Wyżynie Lubelskiej, próbowaliśmy dokonać pomiaru pagórka oraz prowadziliśmy gry i zabawy integracyjne nie tylko podczas ogniska, ale także podczas pobytu na obszarze otuliny Kozłowieckiego Parku Krajobrazowego.
Podczas wycieczki uczniowie zrobili szereg zdjęć, które wykorzystają do konkursów, które już we wrześniu 2016 r. będą towarzyszyły kolejnym EDD Krasienin 2016.

Wyróżnienie dla Oliwii Misiurek
Praca plastyczna wykonana przez OLIWIĘ MISIUREK uczennicę klasy 5 SP uzyskała wyróżnienie w etapie powiatowym w ramach VI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi – niebezpieczne atrakcje w wakacje” organizowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego we współpracy z Państwową Inspekcją Pracy, pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Dyplom i nagrodę wręczyli Oliwii pracownicy Urzędu Powiatowego w Lublinie w dniu 9 czerwca 2016 roku w trakcie odbywającego się piątego jubileuszowego Gminnego Konkursu Tanecznego „Wiosenne spotkania taneczne – Krasienin 2016”.

Gratulujemy Oliwii oraz opiekunkom szkolnych konkursów plastycznych: p. Marzenie Drozd oraz p. Ewie Kołtunik.
Wiosenne Spotkania Taneczne Krasienin 2016
9 czerwca 2016 r. w Zespole Szkół w Krasieninie odbył się piąty jubileuszowy Gminny Konkurs Taneczny „Wiosenne spotkania taneczne – Krasienin 2016” pod honorowym patronatem Wójta Gminy Niemce Krzysztofa Urbasia.

W konkursie wzięło udział ponad 170 dzieci i młodzieży z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów Gminy Niemce. Uczniowie prezentowali się w tańcu solowym, duetach, zespołach i formacjach tanecznych. Licznie zgromadzona publiczność żywiołowo oklaskiwała prezentacje tańca nowoczesnego, towarzyskiego i ludowego. Wiosenne Spotkania Taneczne w Krasieninie z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością.

Miło było nam gościć uczniów, nauczycieli i dyrektorów szkół naszej gminy. Swoją obecnością zaszczycili nas również: p. Krzysztof Urbaś – Wójt Gminy Niemce, p. Beata Zgierska – Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Niemce, p. Anna Studzińska – Dyrektor Gminnego Ośrodka Administracyjnego Szkół w Niemcach, p. Małgorzata Guz – Przewodnicząca Rady Rodziców ZS w Krasieninie, p. Janina Jurkowska - emerytowana nauczycielka Zespołu Szkół w Krasieninie.

Prezentacje taneczne oceniało profesjonalne jury w składzie: p. Stanisław Zgierski – tancerz Zespołu Pieśni i Tańca UMCS w Lublinie, wieloletni Dyrektor Zespołu Szkół w Krasieninie, p. Magdalena Bujak - tancerka, choreograf i instruktorka tańca nowoczesnego RYTHM-X w GOK w Niemcach, p. Weronika Szymańska – tancerka zespołu RYTHM-X p. Izabela Nasalska i p. Michał Puszka – tancerze tańca towarzyskiego kat. B z tanecznego klubu sportowego LIDER w Lublinie.

Puchary oraz słodki poczęstunek dla uczestników ufundowali sponsorzy:

KRZYSZTOF URBAŚ – Wójt Gminy Niemce,
Paweł Hanczarek – właściciel Przedsiębiorstwa Handlowego VENA w Krasieninie,
Dariusz Wawerski – prezes Przedsiębiorstwa Produkcyjno – Handlowego Kolstar
w Starościnie.
Rada Rodziców Zespołu Szkół w Krasieninie


Sponsorom i darczyńcom serdecznie dziękujemy!

Wyniki rywalizacji prezentują się następująco:
Wycieczka klas pierwszych

3 czerwca klasa Ia i Ib wybrały się na warsztaty do Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo w Motyczu Leśnym. Mali uczniowie uczestniczyli w warsztatach podczas ,których zgłębiali swoją wiedzę na temat skarbów leśnych, rozpoznawali rośliny i tropy zwierząt. Był także czas na nakarmienie żyjących tam danieli. Następnie każdy uczestnik mógł osobiście sprawdzić na czym polega czerpanie papieru i własnoręcznie wykonać pamiątkowy obrazek. Kolejne zajęcia zgłębiły tajniki wykonania i wypieku bułeczek w piecu chlebowym. Nie zabrakło także zabaw i gier na świeżym powietrzu.