Logo
Sekretariat
Godziny pracy sekretariatu:
Pon. - Pt. 7.30- 15.30
Telefon: 81 756 6464

Zgubiłeś dokument kliknij
Druk usprawiedliwienia
Karta zgłoszenia do świetlicy
Rekrutacja
Film Promocyjny Szkoły
Odliczanie do wakacji
Gmina Niemce
Aktualnie online
» Gości online: 1

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 10
» Najnowszy użytkownik: Michael
Prace remontowe
W związku z prowadzonymi od dnia 13. października 2016 na terenie obiektu pracami remontowymi ze względów bezpieczeństwa otwarte będzie wyłącznie wejście od strony kościelnego placu. Uczniowie
ZS w Krasieninie zobowiązani są do korzystania wyłącznie z wejścia od strony szatni.
Na czas remontu wydany zostaje dla wszystkich użytkowników zakaz korzystania z miejsc rekreacyjnych w obrębie placu szkolnego. Wyjątek stanowią w wymagającej tego sytuacji uczniowie pod opieką nauczyciela.
Dyrektor ZS w Krasieninie
Młodzieżowa Straż Leśna
W dniach 21-22 października 2016r. w Domu Nasutów odbyło się spotkanie młodzieży gimnazjalnej w ramach projektu Młodzieżowa Straż Leśna.
Warsztaty miały na celu przybliżenia nam zadań, które przed nami stoją oraz oswojenie nas z naturą Lasów Kozłowieckich.
Przywołując słowo warsztaty młodzi ludzie najczęściej kojarzą je z nudnym wykładem trwającym kilka godzin.

Warsztaty Językowe
Po raz kolejny wyjechaliśmy na dwudniowe (19-20 marca) warsztaty językowe do Kazimierza Dolnego. Wzięła w nich udział 16 osobowa grupa gimnazjalistów pod opieką nauczycieli języka rosyjskiego, Józefy Iwonicz, i języka angielskiego, Ryszarda Górskiego.

Rok 2016 – Rokiem Henryka Sienkiewicza
Biblioteka szkolna zachęca uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie wiedzy o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza. Na zwycięzców czeka nagroda ufundowana przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Niemcach. Arkusze konkursowe można uzyskać w bibliotece szkolnej, u nauczycieli języka polskiego oraz u wychowawwców klas. Życzymy powodzenia! Regulamin konkursu dostępny w załączniku.
Konkurs wiedzy o Janie Pawle II w Rudce Kozłowieckiej
W piątek, 21.10.2016 r. odbył się konkurs o Papieżu dla kl.6. Przebiegał pod hasłem: “Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Naszą szkołę reprezentowali: Kamila Guz, Agnieszka Muzyka i Piotr Zgierski. Pytania dotyczyły całego życia i działalności Papieża.
Pojawiały się też podchwytliwe pytania, np. kolor sutanny Jana Pawła II podczas pielgrzymek, z jakim państwem graniczy Watykan? Uczniowie mieli także wykazać się sprawnością sportową polegającą na strzale do bramki. Drużyna z Krasienina zajęła III miejsce i otrzymała nagrody. Gratulujemy!

Spotkanie z inspektorem KRUS - ogłoszenie konkursów plastycznych
W dniu 19 października odbyło się spotkanie z inspektorem Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego z Oddziału Regionalnego w Lublinie z p. Ireneuszem Świderskim. Uczniom ze szkoły podstawoej pracownik KRUS wyświetlił filmy ukazujące dzieci w różnych niebezpiecznych sytuacjach, jakie mogą się zdarzyć w gospodarstwach rolnych. Inspektor przeprowadził także pogadankę o zagrożeniach dla dzieci podczas jesiennych prac polowych.
Ślubowanie pierwszoklasistów
Rozpoczęcie nauki w szkole jest ważnym momentem w życiu dziecka, jak i jego rodziców. Ogromne przeżycie stanowi dla maluchów pierwsza szkolna uroczystość – ślubowanie pierwszoklasistów. Nasi najmłodsi zostali pasowani na uczniów i weszli do naszej szkolnej społeczności na długie lata.
Otrzęsiny klasy pierwszej gimnazjum
14 października, w dniu Święta Edukacji Narodowej, uczniowie klasy I gimnazjum zostali oficjalnie przyjęci w poczet gimnazjalistów przez swoich kolegów i koleżanki z klas III a i III b. Nasze "kotki" dzielnie stawiły czoła jakże trudnym i różnorodnym zadaniom, aby na koniec złożyć przysięgę gimnazjalisty. Witamy Was serdecznie w Naszym Gimnazjum!!

Projekt dla młodzieży gimnazjalnej
Zapraszamy uczniów klas I - III gimnazjum do udziału w projekcie Młodzieżowa Straż Leśna realizowanym we współpracy z Gminą Niemce, Domem Nasutów i Fundacją Sempre a Frente.W ramach projektu młodzież z trzech gimnazjów Gminy Niemce stworzy Młodzieżową Straż Leśną i będzie uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez leśników, strażaków, Roztoczańską Straż Konną, w zajęciach survivalu, pierwszej pomocy itp. Spotkania mają charakter weekendowy (piątek - sobota)lub jednodniowy - sobota. Większość zajęć będzie odbywała się na świeżym powietrzu, w terenie. Bazą dydaktyczno - noclegową jest Dom Nasutów. Szczegóły projektu na stronie internetowej podanej poniżej. Zapisy i szczegółowe informacje do piątku 14 października u p. Beaty Preidl
http://www.gcasz.nasutow.pl/straz_lesna/index.php
VI edycja Nocnego Czytania
Zapraszamy uczniów klas IV –VI SP do udziału w szóstej edycji akcji czytelniczej Nocne czytanie z 4 na 5 listopada 2016 r. Jak co roku czeka na Was wiele atrakcji. Towarzyszyć nam będzie hasło: Afryka dziś, Afryka dawniej… Podróż przez Czarny Kontynent
Szczegóły w załączniku.

Wycieczka do Kozłówki kl.2a

6 października cała klasa 2a wraz z wychowawczynią miała ogromną przyjemność uczestniczyć w zwiedzaniu Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. I chociaż niektórzy z nas byli tam już któryś raz z kolei – to i tak miejsce to jak zwykle nas zachwyciło. Pani przewodnik w przystępny sposób opowiedziała nam o historii pałacu i o ludziach z nim związanych. Była to ciekawa lekcja o przeszłości, którą na długo zapamiętamy! I jeszcze raz dziękujemy Amelce, że dzięki wyróżnieniu jakie zdobyła w konkursie plastycznym „Zaproś mnie do swojej bajki” – cała klasa otrzymała nagrodę w postaci bezpłatnego zwiedzania muzeum